Historia klubu

Nasze forum powstało w roku 2006, niestety początkowe jego losy są nieznane. W pierwszej połowie 2007 roku miała miejsce awaria publicznego serwera, na którym znajdowało się forum. Utraciliśmy prawie wszystkie tematy i posty… Od lutego 2007 forum funkcjonowało nieprzerwanie do dziś.
Niestety serwer nie spełniał naszych wymagań. Częste awarie i towarzyszące temu niedogodności zmusiły nas do przeniesienia się w bardziej bezpieczne i przyjazne dla użytkownika miejsce. Bez zbędnych reklam, które notorycznie zaśmiecały i utrudniały korzystanie z forum. W 2009 roku forum zostało przeniesione na nowy serwer, a jego silnik został zmieniony na nowszy i lepszy.
Niestety po pewnym czasie pojawiły się problemy z serwerem. Coraz częściej wyskakiwały błędy uniemozliwiające korzystanie z forum. Kontakt z obsługą serwera był słaby.
W 2013 roku znów został zmieniony serwer. Ze względu na brak profesjonalnej obsługi technicznej, na którą Klub nie było stać, ponownie został zmieniony silnik forum na taki, który został nam polecony przez „mądrzejsze głowy”. Serwer uporządkowany, błędy pousuwane, forum znów działało, jak należy i nie znikało na nieokreślony czas.
Liczba użytkowników jednak stale rosła i rośnie nadal. Co za tym idzie, jest coraz więcej postów, tematów i zdjęć. To pokazało, że silnik, na którym funkcjonowaliśmy, nie był jednak najlepszym wyborem. Jego minusem był również fakt, że nie był najnowszy, a należy jednak troszkę iść z duchem czasu 😉
Na koniec 2014 roku ponownie zmieniliśmy serwer i silnik. Obecnie cały  nasz serwis oparty jest o współpracę z firmą nazwa.pl. Wszystko robimy sami, na tyle, na ile nam wiedza, czas i przede wszystkim skromny budżet pozwala.
W 2014 roku doszło również do rozłamu forum. Powstały dwa obozy, które nie potrafiły niestety znaleźć wspólnego języka. Smutne to, bo przecież jesteśmy tu wszyscy z tego samego powodu. Na szczęście finalnie udało się zakończyć konflikt i każda z grup poszła w swoją stronę. Dlaczego wspominam o tak negatywnych rzeczach? Dlatego, że mimo wszystko te wydarzenia pokazały, jak zgrani potrafimy być i jak potrafimy się wspierać, nie tylko w kwestii naszych samochodów.
Fakt ten jest jednym z czynników, które sprawiają, że na forum znów jest spokojna i miła atmosfera, jak za dawnych czasów.
 

Klub, to oczywiście nie tylko sprawy techniczne. W tym roku kończymy 9 lat, w czerwcu odbędzie się nasz VI Ogólnopolski Zlot, którego frekwencja już teraz zapowiada się bardzo interesująco. Niezmiernie cieszy fakt, że tradycja corocznego spotaknia nie upadła do dziś, a zainteresowanie tym wydarzeniem rośnie z roku na rok.
Przybywa nam nowych użytkowników, a co za tym idzie mamy coraz więcej aut na forum. Nasza baza wiedzy technicznej, porad manualnych czy zdjęć rośnie i coraz mniej jest tematów, na które nie znajdziesz odpowiedzi. A jeśli już takie pytanie się trafi, na pewno znajdzie się ktoś, kto na nie odpowie 😉

Serdecznie zapraszam w nasze skromne progi. Wierzę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i pozostanie z nami na dłużej 😉

sision